Tuningowanie tras :-)

W miarę przybliżania się terminu wyjazdu mamy kolejne uszczegółowienia planów. Korzystając z pomocy znajomych i porad osób, które niektóre obszary naszej podróży odwiedzali, ustaliliśmy kolejne poprawki dotyczące trasy, którą będziemy pokonywać.
Najciekawsze zmiany dotyczą trasy z Chin do Wietnamu i Laosu a dalej do Kambodży.
Nasz dobry kolega Marcin poradził by z Chin wjechać do Laosu przez Południowy Yunnan a nie jak planowaliśmy przez Wietnam.
Zasugerował też trochę ciekawych miejsc i plan został ponownie „stuningowany”  🙂
Z południowego Yunnanu wjedziemy do Laosu przez Mengla, potem w Laosie dotrzemy do Luang Nam Tha i stamtąd drogą przez dżunglę nad Mekong. Z Ban Houaxai możemy spłynąć rzeką do Louang Prabang, a tam zwiedzanie, relaks, jakiś spływ kajakowy (są fajne rzeki), potem może być płaskowyż Garów, a następnie zgodnie z pierwotnym planem udamy się do Wientiane.
Poniżej mapki z zaznaczonymi zmianami.

Przed…

zmiana-laos-przed-2009-04_resize

Po…

zmiana-laos-po-2009-04_resize

Druga i najważniejsza zmiana dotyczy trasy poprzez Pacyfik. Naszym planem było odwiedzić Fidżi a stamtąd udać się bezpośrednio do Ameryki Południowej. Niestety okazuje się, że nie ma bezpośrednich połączeń z Fidżi do Chile, ani innych państw Ameryki Południowej, w związku z czym należało przearanżować trasę.
Z Fidżi polecimy do Auckland (Nowa Zelandia) a dopiero stamtąd do Santiago de Chile. Nie ma tego złego… Mamy więc kolejną piękną wyspę i piękny kraj do odwiedzenia!  🙂
Zmianę trasy pokazują poniższe mapki.

Przed…

zmiana-fidzi-przed-2009-04_resize

Po…

zmiana-fidzi-po-2009-04_resize

Oczywiście mapa na stronie głównej została odpowiednio zmodyfikowana. Hej przygodo! 😉

Leave a Reply