Wizy – czyli o formalnościach


Podróżowanie do niektórych krajów wiąże się z koniecznością posiadania wizy wjazdowej. Sposób uzyskania wiz jest różny – od bardzo prostego do mocno skomplikowanego i trwającego kilka dni procesu – w zależności od wymogów i procedur danego kraju a także w zależności od kraju, w którym wizę chcemy uzyskać.

Na tej stronie będziemy zamieszczać wszystkie ważne i praktyczne informacje oraz porady „z własnego doświadczenia” które mogą Wam się przydać przy planowaniu podróży i konieczności zdobycia wiz do tych krajów które zamierzamy odwiedzić.

My zdecydowaliśmy, że w Polsce załatwimy wizy do Stanów Zjednoczonych, Rosji i Mongolii oraz obowiązkowo wizę tranzytową przez Białoruś.

Kolejne wizy będziemy gdzie to możliwe kupować na granicach a w pozostałych przypadkach w kraju poprzedzającym kraj do którego wiza będzie nam potrzebna. Pierwszy taki eksperyment zamierzamy przeprowadzić w Mongolii – w konsulacie Chin w Ułan Bator chcemy kupić wizę chińską.

O wszystkich sukcesach i ewentualnych trudnościach na tym polu (odpukać!) będziemy na bieżąco informować. Zapraszamy do lektury!

Ola & Misiek

________________________________________

01. Wiza do USA

02. Wiza do Rosji
03. Wiza na Białoruś
04. Wiza do Mongolii

05. Wiza do Chin

06. Wiza do Chin w Hong-Kongu

07. Wiza do Laosu

08. Wiza do Wietnamu

09. Wiza do Kambodży

10. Wiza do Tajlandii

11. Wiza do Malezji

12. Wiza do Singapuru

13. Wiza do Indonezji

14. Wiza do Australii

15. Wiza do Nowej Zelandii

16. Wiza na Sri Lankę

17. Wiza do Bangladeszu

18. Wiza do Indii