Wiza do Mongolii

Zdobycie wizy do Mongolii w Polsce nie jest sprawą skomplikowaną

Ambasada Mongolii mieści się w Warszawie przy ulicy Rejtana 15/16
Uwaga, żeby uniknąć chwil zwątpienia z serii „tu nic nie ma, pewnie ambasada jest gdzieś przeniesiona” należy przygotować się na to, że ambasada mieści się w typowym mieszkalnym wieżowcu, na 9 piętrze w mieszkaniu zaaranżowanym na potrzeby biura (i jak się okazuje w tym samym i w sąsiednim budynku, na różnych piętrach mieści się jeszcze kilka ambasad różnych krajów). Niestety na bloku nie ma żadnej tabliczki informującej, że dobrze trafiliśmy. Dopiero na domofonie widnieje dumnie: Ambasada Mongolii.

Przed wybraniem się do ambasady, należy jednak wypełnić elektronicznie wniosek dostępny od adresem: www.consuls.net. Formularz jest dostępny po angielsku!
Jest to mniej – więcej standardowy wniosek, zawierający informacje personalne oraz szczegóły dotyczące podróży. Wymagane jest określenie terminu przebywania w Mongolii jednak jak się później okazało, wiza została wystawiona w taki sposób, że został podany termin do kiedy można wjechać do Mongolii i od dnia wjazdu jest ważna 21 dni.
W miejscu gdzie należało podać miejsce zatrzymania się w Mongolii podaliśmy adres jakiegoś hostelu znalezionego w Internecie.

Koszt jednokrotnej wizy turystycznej do Mongolii to 60 Euro – płatne w gotówce, w euro w ambasadzie! (strasznie drogo)

Wiza jest gotowa do odebrania po 5 dniach roboczych.

<== Powrót do strony „Wizy – czyli o formalnościach” ===