O nas

My to: Ola i Misiek.
Do roku 2009 w którym zrodził się pomysł o podróży „Świat Pod Stopami” mieszkaliśmy w Warszawie, pracowaliśmy w korporacjach, robiąc to co lubimy, ale…
No właśnie „ale” – nie wyobrażaliśmy sobie by spędzić życie w pracy! Nawet tej bardzo lubianej. Dlatego zrezygnowaliśmy z tego by wyruszyć w podróż w nieznane.
Nie jesteśmy profesjonalnymi podróżnikami, nie spędzaliśmy każdej wolnej chwili na jakichś zapierających dech w piersiach wojażach. Po prostu oboje bardzo lubimy podróżowanie i poznawanie nowych miejsc i kultur a dodatkowo chcieliśmy spełnić nasze największe marzenie, czyli odbyć podróż dookoła świata. Po wyruszeniu w 2009 roku z Warszawy w kierunku Azji przebyliśmy 67 tysięcy km w ciągu roku okrążając Ziemię i zdobywając niesamowite doświadczenia w podróżowaniu lokalnymi środkami transportu począwszy od kolei transsyberyjskiej poprzez lokalne autobusy, łodzie a nawet podróże autostopem, unikając przy tym podróżowania samolotami (lądem dotarliśmy aż do Singapuru skąd odbyliśmy pierwszy lot do Indonezji). Odbyliśmy podróż, którą zapamiętamy na zawsze. Poznaliśmy mnóstwo ciekawych i życzliwych ludzi, zaglądaliśmy za furtki i bramki, spaliśmy u przygodnie poznanych lokalnych mieszkańców krajów, które odwiedziliśmy zbliżając się do nich i przyglądając codziennemu życiu, które uczy szacunku i wartości o które w dzisiejszym świecie coraz trudniej.

Do naszych przygód włączyli się również nasi znajomi, którzy relacjonują tutaj swoje wyprawy. Np. wyprawę na Filipny opisuje Mariusz i Rysiek, którzy sami napisali: Olę i Miśka poznaliśmy zupełnie przypadkowo rok temu w Indonezji. Szlaki naszych wędrówek przecięły się w Jogyakarcie na wyspie Java. Taaaak, to było przeznaczenie. Przelotne spotkanie na ulicy tętniącego życiem miasta szybko umknęłoby naszej pamięci, gdyby nie to, że dwa dni później spotkaliśmy się znów kilkaset kilometrów dalej – u podnóża wulkanu Bromo. Wtedy zauważyliśmy, że podążanie podobnymi szlakami ma swoje źródło w zbliżonych upodobaniach i oczekiwaniach związanych ze sposobem podróżowania.

Tak więc zapraszamy do poszerzania tego grona! 🙂